Jinekoloji

Bilindiği gibi yaşı ne olursa olsun her kadının yakınması olmasa da düzenli ,rutin jinekolojik muayenesini olması sağlığını koruması,varsa yakınmaya neden olmayan sorunların saptanması ve özellikle jinekolojik alanına giren  bölgelerin ve memelerin kanser taramalarının yapılması tavsiye olunur. Rutin muayene sırasında yapılan ultrason,PAP smear testi ve meme muayenesi ,gerekiyorsa mamografisi  ve kan tahlilleri hastanın jinekolojik öyküsü ve yakınmalarıyla beraber değerlendirilir. Bu muayaneler sırasında yumurtalık ve rahimin iyi ve kötü huylu olabilen kist ve tümörleri ,myomlar,endometrioma dediğimiz çukulatra kistleri,hormonal fonksiyon bozuklukları,infeksiyonlar  kolaylıkla saptanabilir.

Rutin muayene haricinde kısırlık (infertilite) ,menopoz yakınmaları,adet sancıları,fazla,az ve düzensiz kanamaları olan hastalar, ergenlik çağı başında sık gözüken yakınmaları için genç kızlar ,  idrar kaçırma yakınması  ve benzeri , olağan karşılanmaması gereken yakınmaları olan yaşlı hastalar jinekolojik değerlendirmeye ve gerekirse tedavi için muayene olmalıdırlar.

Tüm bu durumlarda  gerekebilecek   tanı ve tedavi yöntemleri  Dr .Zorer tarafından uygulanmakta olup   bunlara  laparoskopik ve histeroskopik cerrahi dahildir. Ancak  hastalarının maksimum  ve mükemmel tedaviye ulaşabilmeleri  için  infertilite / kısırlık yakınması olan hastalarından gerekli olanları  uzun yıllardır beraber çalıştığı referans  tüp bebek merkezleri ve referans  doktorlara yönlendirmektedir. Benzer olarak saptadığı  kanser vakalarının  güncel ve doğru tedaviyi alabilmesi için ve  referans jinekolojik onkoloji doktorlarına hastasının ulaşması için elinden gelen çabayı gösterir.

-